Gada izstāde izauklēta, mūsu lielākais un svarīgākais gada pasākums ir noticis. Par spīti situācijai valstī, kad nekas nav skaidrs - drīkst, nedrīkst, jādara vai labāk nogaidīt - mēs esam spējuši sanākt kopā ar gada laikā izaudzēto, lai izvērtētu savu darbu un redzētu rezultātu. Ar gandarījumu par paveikto.
Saldus konsultāciju birojs 24. septembrī rīkoja mācības “Netradicionālo dzīvnieku audzēšana – truši un putni ”. Daudzi saka – tie taču parasti mājdzīvnieki, bet tomēr audzē tikai reti kurš. Trušu audzēšana nemaz nav tik vienkārša, kā nezinātājam šķiet. Mācību teorētisko daļu par trušu audzēšanu vadīja truškopības ciltsdarba speciāliste Dace Kaula un Latvijas Sīkdzīvnieku audzētāju biedrības “Trusis un citi” valdes priekšsēdētāja Ilga Mihmele. Uz mācībām bija ieradušās trušu audzētājas, kam saimniecībā ir 10 un pat 90 truši. Ar lielu interesi dalībnieki klausījās Ilgas Mihmeles stāstītajā par trušu audzēšanas pamatprincipiem un ēdināšanu un Daces Kaulas informācijā par trušu šķirņu daudzveidību, slimībām.
No 9.-11.novembrim Dānijā norisinājās 29. Eiropas sīkdzīvnieku izstāde. Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrība „Trusis un citi” piedalījās šajā lielajā izstādē ar 65 trušiem no 11 saimniecībām. Uz Dāniju devās Lielie gaišie sudrabotie, Burgundas, Auntruši, Zaķtruši, Angoras, dažādi Rex šķirnes truši un citi.
Izstādē bija apskatāmas jaunākās, populārākās un retākās trušu šķirnes Eiropā.Visi truši tika vērtēti.
Eiropas sīkdzīvnieku izstāde ir vērtīgākā pieredzes apmaiņas vieta, kurā iespējams apskatīt un iegādāties labākos vaislas sīkdzīvniekus.
Nākamā - 30.Eiropas sīkdzīvnieku izstāde notiks Austrijā 2021.gadā.
Dobeles novadā aizvadīta gada lielākā trušu izstāde, kurā noskaidrotas labākās šķirnes kolekcijas. To audzēšana iegūstot aizvien lielāku popularitāti. Turpina Zemgales TV
Latvijā truškopībai ir sena vēsture, bet, lai iegūtu kvalitatīvākus un produktīvākus pēcnācējus, svarīga ir vaislas materiāla kvalitāte. Eiropas trušu šķirņu katalogā iekļautas 160 šķirņu. Divdesmit divu šķirņu truši savu krāšņumu izrādīja Latvijas Sīkdzīvnieku audzētāju biedrības (LSAB) gada lielākajā izstādē.
“Tas ir arī mūsu darba rezultāts – gan šķirnes, gan pārraudzības saimniecībām. Rāda, kādi gada laikā ir sasniegumi. Ir tādi atsevišķi rādītāji kā trusēnu saglabājamība, mātei pienīgums, un tas viss atsaucas tālāk uz jaunajiem trusēniem, kuri tiks tālāk kādā saimniecībā nopirkti,” stāsta LSAB ''Trusis un citi'' valdes priekšsēdētāja Ilga Mihmele.
Straupē aizvadīts pirmais Vidzemes Trušu gadatirgus, kurā varēja gan iegādāties šķirnes trušus, gan arī saņemt konsultācijas no pieredzējušiem truškopjiem. Apmeklētāju interese bija tik liela, ka Vidzemes televīzija filmēšanas grupai vajadzēja pasteigties, lai pagūtu nofilmēt uz tirgu atvestos trušus, jo stundas laikā jau lielākā daļa no tiem bija nopirkti un devās uz savām jaunajām mājām.
2017.gada 28.oktobrī Kazdangā norisinājās LSAB „Trusis un citi” rīkotā lielā darba izvērtēšanas izstāde - visi biedrības biedri izrādīja gada laikā izaudzētos šķirnes trušus, saņema profesionāļa vērtējumu un piedāvāja iegādāties kvalitatīvu šķirnes vaislas materiālu ikvienam interesentam.
2.septembrī Pļaviņu novada Vietalvas pagasta "Aivaros" norisinājās šķirnes trušuizstāde - seminārs "Garausim pa pēdām". Pasākuma laikā apmeklētāji varēja apskatīt šķirnes trušu izstādi, noklausīties lekcijas par trušu audzēšanu. Lietainajā dienā visus īpaši pārsteidza un uzmundrināja lielais, baltais garausis.
Saulainajā 20. augustā veiksmīgi noritēja LSAB «Trusis un citi» trušu audzētāju diena Kocēnu novada Dikļu pagastā — Valdmaņu ģimenes šķirnes trušu saimniecībā «Mežiņi».
Pasākums Mežiņos» notika jau trešo gadu pēc kārtas. Arī šogad apmeklētāji bija ieradušies jo kuplā skaitā, turklāt saietā valdīja ļoti radoša un pozitīva gaisotne. Vairāk nekā 30 truškopju pirmo reizi saņēma arī apliecību par dalību Trušu dienas seminārā.
Ogres novadā Māras Ostrovskas šķirnes trušu saimniecībā "Mārasdārzs" šī bija pirmā Trušu diena. Pasākumu atklāja LSAB „Trusis un citi” vadītāja Ilga Mihmele, kura informēja par truškopības pamatprincipiem un jaunumiem trušu audzēšanā Eiropā. Savukārt "Mārasdārza" saimniece Māra Ostrovska dalījās pieredzē par trušu ādu sagatavošanu, ģērēšanas iespējām un to izstrādājumiem. Tieši par kažokādu izstrādājumiem, to šūšanu labprāt stāstīja un ar vērtīgiem padomiem dalījās šuvēja Albīne Kuģeniece no Lielvārdes.
No 13. - 15. novembrim notika Pasaules lielākā sīkdzīvnieku izstāde - 28. Eiropas sīkdzīvnieku izstāde, kas notika Francijas pilsētā Mecā. Mecas Metrapoles izstāžu parkā bija ieradušies dalībnieki no 20 valstīm un vairākās zālēs tika izstādīti aptuveni 40 000 dzīvnieki, no kuriem 12 012 bija šķirnes truši. Izstādē bija apskatāmi truši, mājputni ( vistas, pīles, zosis u.c.) jūrascūciņas, baloži, kanārijputniņi un citi putni. Arī Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrība „Trusis un citi” piedalījās šajā grandiozajā izstādē. Dalībnieki izstādē guva vērtīgu pieredzi gan apskatot daudzveidīgās trušu šķirnes, gan vērojot trušu vērtēšanas standartus un kritērijus, lai turpmāk katrs savās saimniecībās varētu audzēt trušus ar labākajām šķirnes īpašībām.
Latvijas trušu audzētāju dienas 2015 noslēdzās Latgalē, LLKC Preiļu konsultāciju birojā. Šoreiz bija sapulcējušies gandrīz visi mūsu biedrības galvenie speciālisti - LSAB „Trusis un citi” valdes locekle Dzintra Karavaičuka, LSAB „Trusis un citi” ciltsdarba speciāliste Dace Kaula un LSAB „Trusis un citi” ciltsdarba speciālists Dzintars Rancāns, kuri sniedza lekcijas apmeklētājiem. Tāpat apmeklētāji varēja saņemt ieteikumus un konsultēties ar speciālistiem par sev aktuāliem jautājumiem truškopībā.
No 1. līdz 6.septembrim Latvijas Dabas muzejā notika izstāde „Lidoņi un cilpotāji”, kuras galvenais mērķis bija aicināt cilvēkus būt atbildīgiem un rūpēties par saviem dzīvniekiem. Izstādē bija apskatāmi Ingunas Valdmanes saimniecībā audzētie truši un Jeļenas Kustovs audzētie sīkdzīvnieki.
Kurzemes trušu audzētāju dienas iesākās ar muzikālu priekšnesumu Kalvenes pamatskolas telpās, vienlaikus skolas parka teritorijā bija apskatāmi dažādu šķirņu truši no mūsu biedrības Kurzemes, Zemgales un Vidzemes saimniecībām.
Šī gada karstajā 8. augusta dienā Dikļu pagasta "Mežiņos" notika Latvijas trušu audzētāju dienas Vidzemē. "Mežiņu" saimniece Inguna Valdmane laipni uzņēma dalībniekus, dalījās pieredzē, demonstrēja Angoras trušu vilnas apstrādes iespējas, kā arī cienāja ar gardiem trušu gaļas izstrādājumiem.
Jūnija vidū Ilgas Mihmeles un Zinas Kovaļevskas saimniecībās audzētie truši piedalījās Starptautiskajā kaķu izstādē "Jelgavas kaķis 2015". Ar eksotiskiem sīkdzīvniekiem piedalījās Jeļena Kustova. Pirmoreiz izstādē bija aplūkojamas arī alpakas, kuru saimnieks Raimondas Neverdauskas no Lietuvas ir mūsu biedrības jaunais biedrs.
24. maijā Rīgas zoodārza filiālē „Cīruļi” pirmoreiz tika organizēta Truša diena. Šīs dienas organizēšanā piedalījās arī mūsu biedriebas Tomsonu ģimene no saimniecības „Kalvenes trusis”. Lauris Tomsons atzina, ka trusim veltītā diena izdevusies, jo bijusi liela apmeklētāju interese.
Maija pirmajās dienās 13 dažādu šķirņu mūsu biedrības truši un Leghornas šķirnes gailis viesojās SIGULDAS STĀDU PARĀDES lauku sētā, prezentējot biedrību un iepriecinot apmeklētājus. Izstādē piedalījās Daces Kaulas, Ingunas Valdmanes un Zanes Langenfeldes saimniecībās audzētie truši.
2014. gada 21. augustā notika truškopības nozares popularizēšanas pasākumus„Trušu audzētāju diena”. Pasākumu organizēja LOSP dalīborganizācija Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrība (LSAB) „Trusis un citi”, tā ietvaros notika „Angoru mājas” atklāšana, ziņojuma par patreizējo situāciju truškopībā nolasīšana un apspriešana, trušu vērtētāja–eksperta darbības demonstrējumi.
Pasākuma norises vieta – šķirnes trušu audzēšanas saimniecība „Trusīšu mājas” Kocēnu novada Dikļu pagasta „Mežiņos”.