EN  DE  RU  LV  Straupē aizvadīts pirmais Vidzemes Trušu gadatirgus


 

Straupē aizvadīts pirmais Vidzemes Trušu gadatirgus, kurā varēja gan iegādāties šķirnes trušus, gan arī saņemt konsultācijas no pieredzējušiem truškopjiem.
Apmeklētāju interese bija tik liela, ka Vidzemes televīzija filmēšanas grupai vajadzēja pasteigties, lai pagūtu nofilmēt uz tirgu atvestos trušus, jo stundas laikā jau lielākā daļa no tiem bija nopirkti un devās uz savām jaunajām mājām.


Avots: Vidzemes televīzija


 Jauns TV sižets par LSAB "Trusis un citi"


 


 Foto & video atskats: Trušu dižsaiets Kazdangā 2017


2017.gada 28.oktobrī Kazdangā norisinājās LSAB „Trusis un citi” rīkotā lielā darba izvērtēšanas izstāde - visi biedrības biedri izrādīja gada laikā izaudzētos šķirnes trušus, saņema profesionāļa vērtējumu un piedāvāja iegādāties kvalitatīvu šķirnes vaislas materiālu ikvienam interesentam.

 

Foto: Trušu dižsaiets Kazdangā 2017

 


 Interkanin 2017


Foto atskats: Čehijas Interkanin 2017


 Dalība Starptautiskajā lopkopības izstādē Lietuvā


Veiksmīgi piedalījāmies un apbalvojumus saņēmām Starptautiskajā meža, medību un lopkopības izstādē Lietuvā.


 Foto atskats: izstāde ZooExpo 2017


Foto: Izstāde ZooExpo 2017


 Foto atskats: izstāde - seminārs "Garausim pa pēdam"


2.septembrī Pļaviņu novada Vietalvas pagasta "Aivaros" norisinājās šķirnes trušu izstāde - seminārs "Garausim pa pēdām"Pasākuma laikā apmeklētāji varēja apskatīt šķirnes trušu izstādi, noklausīties lekcijas par trušu audzēšanu. Lietainajā dienā visus īpaši pārsteidza un uzmundrināja  lielais, baltais garausis.

Paldies visiem apmeklētājiem un organizatoriem!

 

Foto →


 Paldies visiem izstādes „Trusis un citi 2016” dalībniekiem un apmeklētājiem!


Sveicam un lepojamies ar mūsu uzvarētājiem:

 

Izstādes čempions 2016

Ārijas Kvieses Burgundas šķirnes trusis

(97.5 punkti)!

 

Labākās kolekcijas:

  • Ārijas Kvieses Burgundas šķirnes trušu kolekcija (387.5 punkti)
  • SIA „Opus-N” SIA Baltais-Rex šķirnes trušu kolekcija (384.5 punkti)
  • Ilgas Mihmeles Kalifornijas šķirnes trušu kolekcija (383 punkti)
  • Sandras Eberliņas Kastor-Rex šķirnes trušu kolekcija (383 punkti)
  • Māras Ostrovskas Japānas šķirnes trušu kolekcija  (378.5 punkti)
lasīt tālāk ↓

  Trušu diena Kalvenē 2016


Atskats uz trušu dienu Kalvenes pamatskolā.

 

Vairāk informācija šeit →


 Trušu diena Kocēnu novada Mežiņos 2016


Saulainajā 20. augustā veiksmīgi noritēja LSAB «Trusis un citi» trušu audzētāju diena Kocēnu novada Dikļu pagastā — Valdmaņu ģimenes šķirnes trušu saimniecībā «Mežiņi».

Pasākums Mežiņos» notika jau trešo gadu pēc kārtas.  Arī šogad apmeklētāji bija ieradušies jo kuplā skaitā, turklāt saietā valdīja ļoti radoša un pozitīva gaisotne.  Vairāk nekā 30 truškopju pirmo reizi saņēma arī apliecību par dalību Trušu dienas seminārā.

lasīt tālāk ↓

 Baltā truša nakts


Atskats uz Balto truša nakti Bērzaunē


 Trušu diena Ogres novada Mārasdārzā 2016


Ogres novadā Māras Ostrovskas šķirnes trušu saimniecībā "Mārasdārzs" šī bija pirmā Trušu diena. Pasākumu atklāja LSAB „Trusis un citi” vadītāja Ilga Mihmele, kura informēja par truškopības pamatprincipiem un jaunumiem trušu audzēšanā Eiropā. Savukārt "Mārasdārza" saimniece Māra Ostrovska dalījās pieredzē par trušu ādu sagatavošanu, ģērēšanas iespējām un to izstrādājumiem. Tieši par kažokādu izstrādājumiem, to šūšanu labprāt stāstīja un ar vērtīgiem padomiem dalījās šuvēja Albīne Kuģeniece no Lielvārdes.

 

Foto →


 TV sižets par mūsu biedrību


Ķīpsalā tapa TV sižets par Latvijas sīkdzīvnieku biedrību "Trusis un citi".


 28.Eiropas sīkdzīvnieku izstāde Francijā, Mecā


No 13. - 15. novembrim notika Pasaules lielākā sīkdzīvnieku izstāde - 28. Eiropas sīkdzīvnieku izstāde, kas notika Francijas pilsētā Mecā. Mecas Metrapoles izstāžu parkā bija ieradušies dalībnieki no 20 valstīm un vairākās zālēs tika izstādīti aptuveni 40 000 dzīvnieki, no kuriem 12 012 bija šķirnes truši. Izstādē bija apskatāmi truši, mājputni ( vistas, pīles, zosis u.c.) jūrascūciņas, baloži, kanārijputniņi un citi putni. Arī Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrība „Trusis un citi” piedalījās šajā grandiozajā izstādē. Dalībnieki izstādē guva vērtīgu pieredzi gan apskatot daudzveidīgās trušu šķirnes, gan vērojot trušu vērtēšanas standartus un kritērijus, lai turpmāk katrs savās saimniecībās varētu audzēt trušus ar labākajām šķirnes īpašībām.  

lasīt tālāk ↓

 Trušu audzētāju diena Latgalē


Latvijas trušu audzētāju dienas 2015 noslēdzās Latgalē, LLKC Preiļu konsultāciju birojā. Šoreiz bija sapulcējušies gandrīz visi mūsu biedrības galvenie speciālisti - LSAB „Trusis un citi” valdes locekle Dzintra Karavaičuka, LSAB „Trusis un citi” ciltsdarba speciāliste Dace Kaula un LSAB „Trusis un citi” ciltsdarba speciālists Dzintars Rancāns, kuri sniedza  lekcijas apmeklētājiem. Tāpat apmeklētāji varēja saņemt ieteikumus un konsultēties ar speciālistiem par sev aktuāliem jautājumiem truškopībā.

lasīt tālāk ↓

 Izstāde Latvijas Dabas muzejā


No 1. līdz 6.septembrim Latvijas Dabas muzejā notika izstāde „Lidoņi un cilpotāji”, kuras galvenais mērķis bija aicināt cilvēkus būt atbildīgiem un rūpēties par saviem dzīvniekiem. Izstādē bija apskatāmi Ingunas Valdmanes saimniecībā audzētie truši un Jeļenas Kustovs audzētie sīkdzīvnieki.


 Trušu audzētāju diena Kurzemē


Kurzemes trušu audzētāju dienas iesākās ar muzikālu priekšnesumu Kalvenes pamatskolas telpās, vienlaikus skolas parka teritorijā bija apskatāmi dažādu šķirņu truši no mūsu biedrības  Kurzemes, Zemgales un  Vidzemes saimniecībām.  

lasīt tālāk ↓

 Trušu audzētāju diena Vidzemē


Šī gada karstajā 8. augusta dienā Dikļu pagasta "Mežiņos" notika Latvijas trušu audzētāju dienas Vidzemē. "Mežiņu" saimniece Inguna Valdmane laipni uzņēma dalībniekus, dalījās pieredzē, demonstrēja Angoras trušu vilnas apstrādes iespējas, kā arī cienāja ar gardiem trušu gaļas izstrādājumiem.

lasīt tālāk ↓

 Dalība Starptautiskajā kaķu izstādē


Jūnija vidū Ilgas Mihmeles un Zinas Kovaļevskas saimniecībās audzētie truši piedalījās Starptautiskajā kaķu izstādē "Jelgavas kaķis 2015". Ar eksotiskiem sīkdzīvniekiem piedalījās Jeļena Kustova. Pirmoreiz izstādē bija aplūkojamas arī alpakas, kuru saimnieks Raimondas Neverdauskas no Lietuvas ir mūsu biedrības jaunais biedrs. 

Foto →


 Truša diena ’’Cīruļos’’


24. maijā Rīgas zoodārza filiālē „Cīruļi” pirmoreiz tika organizēta Truša diena. Šīs dienas organizēšanā piedalījās arī mūsu biedriebas Tomsonu ģimene no saimniecības „Kalvenes trusis”. Lauris Tomsons atzina, ka trusim veltītā diena izdevusies, jo bijusi liela apmeklētāju interese.  

Video →


 Truši Siguldas Stādu parādē


Maija pirmajās dienās 13 dažādu šķirņu mūsu biedrības truši un Leghornas šķirnes gailis viesojās SIGULDAS STĀDU PARĀDES lauku sētā, prezentējot biedrību un iepriecinot apmeklētājus. Izstādē piedalījās Daces Kaulas, Ingunas Valdmanes un Zanes Langenfeldes saimniecībās audzētie truši. 

Foto →


 Trušu audzētāju diena 2014


2014. gada 21. augustā notika truškopības nozares popularizēšanas pasākumus„Trušu audzētāju diena”. Pasākumu organizēja LOSP dalīborganizācija Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrība (LSAB) „Trusis un citi”, tā ietvaros notika „Angoru mājas” atklāšana, ziņojuma par patreizējo situāciju truškopībā nolasīšana un apspriešana, trušu vērtētāja–eksperta darbības demonstrējumi.

Pasākuma norises vieta – šķirnes trušu audzēšanas saimniecība „Trusīšu mājas” Kocēnu novada Dikļu pagasta „Mežiņos”.

Foto →